Volgens het HIV-behandelcentrum van de Isala klinieken is het belangrijk dat mensen weten of ze wel of niet HIV-geïnfecteerd zijn. In Nederland leven naar schatting tussen de 22 en 25 duizend personen met hiv. Een groot deel hiervan is zich (nog) niet bewust van de hiv infectie.
In de regio Zwolle betreft dit 47%. Dit percentage ligt hoger dan het aandeel van geheel Nederland (40%) en van bijvoorbeeld Amsterdam (17%). Nog zorgelijker is dat bij relatief veel patiënten HIV pas wordt vastgesteld wanneer ze al Aids hebben.
Het Zwolse HIV-behandelcentrum heeft momenteel meer dan 300 patiënten onder behandeling.
Vaker testen
Om zoveel mogelijk effect te bereiken met de behandeling van de HIV-infectie is het erg belangrijk om mensen die risico lopen geinfecteerd te worden vaker te testen, zodat vroeg in de infectie met medicatie kan worden begonnen. Sinds 1996 is er combinatietherapie beschikbaar die het HIV-virus kan onderdrukken.
De actie moet ook de kans op overdracht van het virus verkleinen. Als je weet dat je HIV-geïnfecteerd bent, kun je voorzorgsmaatregelen treffen als je seksueel actief bent. En als er toch sprake zou zijn van onbeschermde seks, dan is de kans op het infecteren van de ander kleiner.
Wereld Aids Dag
Op woensdag 1 december is het Wereld Aids Dag. Wereldwijd wordt er aandacht gevraagd voor de aidsproblematiek en meer solidariteit met mensen met HIV en Aids. Ook in Nederland vinden er veel initiatieven plaats. Diverse HIV-behandelcentra bieden de gratis HIV-test aan.
Voor meer informatie - bekijk de advertentie of poster- of het maken van een (anonieme) afspraak: bel (038) 424 44 79 of kijk op www.isala.nl/hiv