U bevindt zich op: Over de GGD  Nieuws

Westnijlvirus: kleine kans op besmetting en ziek worden

In Nederland zijn een aantal mensen ziek geworden van het Westnijlvirus. Zij kregen het virus door een beet van een besmette huissteekmug in Nederland. Ook in de provincie Overijssel. De kans om besmet te raken met het westnijlvirus blijft nog steeds klein. En als je een muggenbeet hebt van een besmette mug krijgen de meeste mensen geen klachten.

GGD IJsselland doet vanwege de privacy geen verdere uitspraken over individuele personen bij wie het Westnijlvirus is vastgesteld.

Wat is het Westnijlvirus?

Het westnijlvirus komt vooral voor bij vogels. Muggen kunnen het virus oplopen wanneer zij een besmette vogel steken. Als een besmette mug daarna een mens of dier steekt, kan het virus worden overgedragen. De kans dat je het virus in Nederland krijgt, is heel klein.

Kan ik het Westnijlvirus van iemand anders krijgen?

Mensen krijgen het virus alleen via een steek van een besmette mug. Mensen kunnen het westnijlvirus niet aan elkaar overdragen.

Klachten Westnijlvirus

De meeste mensen die besmet raken met het westnijlvirus krijgen geen klachten. Sommige mensen krijgen milde, griepachtige klachten, zoals koorts, spierpijn en hoofdpijn. Ernstige klachten, komen bijna nooit voor.

Voorkom muggenbeten

Je kunt zelf maatregelen nemen om de kans op muggenbeten te verkleinen: 

  • Verwijder regelmatig stilstaand water uit de tuin of van het balkon;
  • Draag bedekkende kleding;
  • Gebruik horren voor ramen en deuren;
  • Slaap eventueel onder een klamboe;
  • Gebruik een muggenwerend middel op een onbedekte huid. 

Meer informatie